event burgee venue burgee

BYC Tuesday Points Late Series 2014

Ballyholme Yacht Club

Results are provisional as of 21:10 on September 2, 2014

Large Dinghy Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName PY 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   RS 200 1411 Sandra Halliwell & Susanna Best 1059   (3.0) 1.0 1.0 1.0 (4.0) 1.7 OOD 1.0 1.0 13.7 6.7
2nd   RS 400 1210 Diane Burgess & Stephen Magee 952   2.0 2.0 (3.0) 2.0 (3.0) 1.0 2.0 3.0 18.0 12.0
3rd   RS 400 1255 Ruan O'Tiernagh 952   (5.0 DNC) (5.0 DNC) 2.0 4.0 DNC 1.0 3.0 DNC 4.0 DSQ 2.0 26.0 16.0
4th   RS 400 1292 Chris & Niall Eames 952   1.0 5.0 DNC (6.0 DNC) 4.0 DNC (6.0 DNC) 3.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 35.0 23.0
5th   RS 700 757 David Anderson 856   (5.0 DNC) 5.0 DNC (6.0 DNC) 4.0 DNC 2.0 3.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 35.0 24.0
6th   Laser 2000 21372 Roger Armson 1089   5.0 DNC 3.0 (6.0 DNC) 4.0 DNC (6.0 DNC) 3.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 37.0 25.0
7th   RS 200 1131   1059   (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNF 4.0 DNC (6.0 DNC) 3.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 38.0 27.0
8th   RS Aero 2019       5.0 DNC 5.0 DNC (6.0 DNC) 4.0 DNC (6.0 DNC) 3.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 39.0 27.0

Small Dinghy Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   RS Feva 5487 Ben Martin & Noah McWatters     1.0               1.0 1.0

Laser 4.7 Fleet

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   Laser 4.7 47973   1177       3.0 DNC       1.0   4.0 4.0
2nd   Laser 4.7 57973   1177       2.0 DNF       3.0 DNC   5.0 5.0

Lasers Fleet

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Entries: 33, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   Laser 201829 Gareth Flannigan 1078 1.0 1.0 (13.0 OCS) 1.0 1.0 1.0 1.0 (18.0 DNC) 1.0 38.0 7.0
2nd   Laser 200435 Chris Boyd 1078 (6.0) 2.0 1.0 2.0 2.0 2.0 4.0 1.0 (5.0) 25.0 14.0
3rd   Laser 198559 Shaun Doran 1078 2.0 3.0 3.0 5.0 3.0 3.0 (6.0) (6.0) 6.0 37.0 25.0
4th   LASER 202442 Mike Kimber   10.0 DNC 12.0 DNC 2.0 (14.0 DNC) 4.0 (15.0 DNC) 7.0 7.0 3.0 74.0 45.0
5th   Laser 193573 Robin Moran 1078 7.0 12.0 DNC 6.0 3.0 5.0 5.0 (13.0) (17.0 OCS) 7.0 75.0 45.0
6th   LASER 201001 Garth Maxwell   3.0 12.0 DNC 4.0 4.0 14.0 DNC (15.0 DNC) 5.0 (18.0 DNC) 11.0 OCS 86.0 53.0
7th   LASER 201000 David Smyth 1078 10.0 DNC (12.0 DNC) 5.0 9.0 8.0 8.0 (12.0) 5.0 12.0 DNC 81.0 57.0
8th   Laser 204044 Des Magee 1078 10.0 DNC (12.0 DNC) 7.0 6.0 6.0 9.0 (11.0) 9.0 11.0 OCS 81.0 58.0
9th   Laser 201583 Brian Bibby 1078 4.0 5.0 14.0 DNC 14.0 DNC 13.0 DNF 4.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 102.0 66.0
10th   LASER 185032 Charlie Taylor   10.0 DNC 12.0 DNC (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) 3.0 2.0 12.0 DNC 96.0 67.0
11th   Laser 186714 Bill O'Hara 1078 10.0 DNC 12.0 DNC (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) 2.0 3.0 12.0 DNC 96.0 67.0
12th   Laser 8 Micky Forbes 1078 10.0 DNC 6.0 8.0 8.0 14.0 DNC (15.0 DNC) (18.0 DNC) 11.0 12.0 DNC 102.0 69.0
13th   Laser 174434 David Wilson 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 11.5 ood 7.0 (14.0 DNC) 10.0 9.0 (18.0 DNC) 12.0 DNC 103.5 71.5
14th   LASER 192328 Robert Kirk   10.0 DNC 8.5 (14.0 DNC) 12.0 9.0 11.0 (15.0) 12.0 12.0 DNC 103.5 74.5
15th   Laser 19877 Keith Storey 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 7.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 4.0 111.0 75.0
16th   LASER 180924 Mark Mackey 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 9.0 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) 8.0 (18.0 DNC) 8.0 108.0 75.0
17th   LASER 179769 Neil Cameron   10.0 DNC 12.0 DNC (14.0 DNC) 11.0 11.0 13.0 (16.0) 10.0 12.0 DNC 109.0 79.0
18th   LASER 201567 Keith Storey   10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) (18.0 DNC) 4.0 12.0 DNC 113.0 80.0
19th   Laser 164543 Paddy Brow 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 2.0 117.0 81.0
20th   Laser 180925 Johnny Webb 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 13.0 OCS 14.0 DNC 14.0 DNC 6.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 117.0 81.0
21st   LASER 198421 Philip Anderson   10.0 DNC 4.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 119.0 83.0
22nd   Laser 192602 David McNicholl 1078 10.0 DNC 8.5 10.0 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 119.5 83.5
23rd   Laser 174063 Warren Smyth 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 7.0 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 120.0 84.0
24th   Laser 190774   1078 10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) (18.0 DNC) 8.0 12.0 DNC 117.0 84.0
25th   Laser 145942 Brian Spence 1078 5.0 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) (18.0 DNC) 14.0 12.0 DNC 118.0 85.0
26th   Laser 185156 Alex Ward 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 10.0 (15.0 DNC) (18.0 DNC) 13.0 12.0 DNC 118.0 85.0
27th   LASER 200437 Trevor Patterson   10.0 DNC 7.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 122.0 86.0
28th   LASER 197910 Charlie Westhurst   10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC (15.0 DNC) 10.0 (18.0 DNC) 12.0 DNC 119.0 86.0
29th   LASER 185050 Brian Lennox   10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 10.0 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 123.0 87.0
30th   Laser 180827 Bill Cargo 1078 10.0 DNC 12.0 DNC (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 12.0 14.0 (18.0 DNC) 12.0 DNC 120.0 88.0
31st   Laser 196541 John Kennedy   8.0 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 125.0 89.0
32nd   LASER 190752 Garth Beattie 1078 10.0 DNC 11.0 DNF 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (18.0 DNC) 12.0 DNC 126.0 90.0
33rd   Laser 186301 Chris Mackey 1078 10.0 DNC 12.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 15.0 DNC (18.0 DNC) (17.0 DNF) 12.0 DNC 126.0 91.0

Laser Radial Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   Laser Radial 186916 Liam Glynn 1101   3.0 DNC (4.0 DNC) 2.0 DNC 1.0   1.0 1.0   12.0 8.0
2nd   LASER RADIAL 192602R Suzanne Flannigan 1101   1.0 1.0 2.0 DNC 3.0 DNC   5.0 DNC (6.0 DNC)   18.0 12.0
3rd   LASER RADIAL 198552 Ryan Glynn 1101   (3.0 DNC) 3.0 OCS 2.8 OOD 3.0 DNC   2.0 3.0   16.8 13.8
4th   Laser Radial 137135   1101   3.0 DNC 4.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC   (5.0 DNC) 2.0   19.0 14.0
5th   Laser Radial 201583 Brian Bibby 1101   3.0 DNC 4.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC   3.0 (6.0 DNC)   21.0 15.0
6th   Laser Radial 179041   1101   3.0 DNC 4.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC   (5.0 DNC) 4.0   21.0 16.0

High performance Fleet

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Rating system: SCHRS, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName SCHRS 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   Formula 18 2014 Adrian Allen & Barry Swanston 1.005 1.0 (4.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 (3.0 DNC) 1.0 1.0   13.0 6.0
2nd   Formula 18 007 Richard Swanston 1.005 (3.0) 1.0 2.0 (4.0 DNC) 2.0 1.0 3.0 DNC 2.0   18.0 11.0
3rd Thistle Spitfire 90 Pete & Dee McDowell 1.035 2.0 2.0 (4.0 DNC) 2.0 (4.0 DNC) 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0   23.0 15.0

NIRKRA Keelboat Fleet

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Rating system: NHC1, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName NHC1 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st Starflash   7149 A. Morrison 0.853 (4.0) (4.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 1.0 2.0 18.0 10.0
2nd Qt Pi   7300 Jim Coffey & Tom Bell 0.868 2.0 1.0 2.0 2.0 2.0 (6.0 DNC) (4.0 DNC) 4.0 DNC 3.0 26.0 16.0
3rd Chatterbox   150 D. Quinn 0.839 3.0 (4.0 DNC) 3.0 (6.0 DNC) 3.0 1.0 4.0 DNC 2.0 1.0 27.0 17.0
4th Manzanita 505 48 David Milne & Ian Wilson 0.890 1.0 2.0 (4.0) 3.0 (6.0 DNC) 3.0 1.0 4.0 DNC 4.0 28.0 18.0
5th Blue Moon   533 Beneteau 0.870 (6.0 DNC) 4.0 DNC (5.0) 4.0 4.0 4.0 4.0 DNC 4.0 DNC 5.0 40.0 29.0

Waverley Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st Montrose   W13 R & V Millar       2.0 2.0 3.0 (4.0 DNF)   1.0 1.0 13.0 9.0
2nd Ivanhoe   W15 John McCrea       1.0 1.0 2.0 (4.0 DNF)   3.0 2.0 13.0 9.0
3rd     W11         3.0 3.0 1.0 (4.0 DNF)   2.0 4.0 DNC 17.0 13.0

NHC Keelboat Fleet

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Rating system: NHC1, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName NHC1 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st Starshine Challenger Sigma 33 4295 B Allen 0.909 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) (3.0) 2.0 2.0 14.0 9.0
2nd Cariad Sigma 33 4313 G Bell 0.909 (5.0 DNC) (4.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 1.0 1.0 1.0 3.0 21.0 12.0
3rd Sula Sigma 33 4324 Taylor & Sherwood 0.909 2.0 (4.0 DNC) (5.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 3.0 2.0 3.0 1.0 28.0 19.0
4th Steel Pulse   9547T D McMullan 0.944 3.0 2.0 (5.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 38.0 28.0
5th Impulse Sigma 33 4586 M & C Johnston 0.909 (5.0 DNC) 4.0 DNC 3.0 4.0 DNC 4.0 DNC (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 40.0 30.0

Toppers Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   Topper 44947 Jess Winton 1290     1.0 (5.0 DNC) 1.0 3.0 DNF 4.0 DNC 1.0 1.0 16.0 11.0
2nd   Topper 6927 Oliver Haig 1290     2.0 1.0 3.0 (4.0 DNC) 4.0 DNC 2.0 4.0 20.0 16.0
3rd   Topper 41917 Lauren McDowell 1290     3.0 (5.0 DNC) 4.0 4.0 DNC 1.0 3.0 3.0 23.0 18.0
4th   Topper 40779 Caitlin Taylor 1290     5.0 DNC 2.0 2.0 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC (8.0 DNC) 31.0 23.0
5th   Topper 21079 Katie Shivers 1290     5.0 DNC 3.0 (8.0 DNF) 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC 2.0 32.0 24.0
6th   Topper 8551   1290     5.0 DNC 5.0 DNC (9.0 DNC) 3.0 DNF 2.0 6.0 DNC 8.0 DNC 38.0 29.0
7th   Topper 45638 Jack Swan 1290     5.0 DNC 5.0 DNC (8.0 DNF) 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC 5.0 37.0 29.0
8th   Topper 47284   1290     5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC (8.0 DNC) 37.0 29.0
9th   Topper 45308 Ellie Mackey 1290     5.0 DNC 5.0 DNC (9.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 8.0 DNC 39.0 30.0
10th   Topper 47163 Hannah Dadley Young 1290     5.0 DNC 5.0 DNC (9.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC 6.0 39.0 30.0

toppers Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating 1/7
   
15/7
   
22/7
   
29/7
   
5/8
   
12/8
   
19/8
   
26/8
   
2/9
   
Total Nett
1st   Topper 44947 Jess Winton 1290     1.0 (5.0 DNC) 1.0 3.0 DNF 4.0 DNC 1.0 1.0 16.0 11.0
2nd   Topper 6927 Oliver Haig 1290     2.0 1.0 3.0 (4.0 DNC) 4.0 DNC 2.0 4.0 20.0 16.0
3rd   Topper 41917 Lauren McDowell 1290     3.0 (5.0 DNC) 4.0 4.0 DNC 1.0 3.0 3.0 23.0 18.0
4th   Topper 40779 Caitlin Taylor 1290     5.0 DNC 2.0 2.0 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC (8.0 DNC) 31.0 23.0
5th   Topper 21079 Katie Shivers 1290     5.0 DNC 3.0 (8.0 DNF) 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC 2.0 32.0 24.0
6th   Topper 8551   1290     5.0 DNC 5.0 DNC (9.0 DNC) 3.0 DNF 2.0 6.0 DNC 8.0 DNC 38.0 29.0
7th   Topper 45638 Jack Swan 1290     5.0 DNC 5.0 DNC (8.0 DNF) 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC 5.0 37.0 29.0
8th   Topper 47284   1290     5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC (8.0 DNC) 37.0 29.0
9th   Topper 45308 Ellie Mackey 1290     5.0 DNC 5.0 DNC (9.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 8.0 DNC 39.0 30.0
10th   Topper 47163 Hannah Dadley Young 1290     5.0 DNC 5.0 DNC (9.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 6.0 DNC 6.0 39.0 30.0

2/9 - Large Dinghy Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:09:00
Rank Boat Class SailNo HelmName PY Finish Elapsed Corrected Points
1   RS 200 1411 Sandra Halliwell & Susanna Best 1059 19:52:18 0:43:18 0:40:53 1.0
2   RS 400 1255 Ruan O'Tiernagh 952 19:57:21 0:48:21 0:50:47 2.0
3   RS 400 1210 Diane Burgess & Stephen Magee 952 19:58:46 0:49:46 0:52:17 3.0

2/9 - Small Dinghy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:06:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points

2/9 - Laser 4.7 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:06:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points

2/9 - Lasers Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 19:15:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points
1   Laser 201829 Gareth Flannigan 1078 1 1.0
2   Laser 164543 Paddy Brow 1078 2 2.0
3   LASER 202442 Mike Kimber   3 3.0
4   Laser 19877 Keith Storey 1078 4 4.0
5   Laser 200435 Chris Boyd 1078 5 5.0
6   Laser 198559 Shaun Doran 1078 6 6.0
7   Laser 193573 Robin Moran 1078 7 7.0
8   LASER 180924 Mark Mackey 1078 8 8.0
9   LASER 201001 Garth Maxwell   OCS 11.0
9   Laser 204044 Des Magee 1078 OCS 11.0

2/9 - Laser Radial Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 19:15:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points

2/9 - High performance Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:12:00
Rank Boat Class SailNo HelmName SCHRS Place Points

2/9 - NIRKRA Keelboat Fleet

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 19:18:00
Rank Boat Class SailNo HelmName NHC1 Finish Elapsed Corrected Points
1 Chatterbox   150 D. Quinn 0.839 20:04:22 0:46:22 0:38:54 1.0
2 Starflash   7149 A. Morrison 0.853 20:03:38 0:45:38 0:38:56 2.0
3 Qt Pi   7300 Jim Coffey & Tom Bell 0.868 20:03:00 0:45:00 0:39:04 3.0
4 Manzanita 505 48 David Milne & Ian Wilson 0.890 20:02:15 0:44:15 0:39:23 4.0
5 Blue Moon   533 Beneteau 0.870 20:10:30 0:52:30 0:45:41 5.0

2/9 - Waverley Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:06:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points
1 Montrose   W13 R & V Millar   1 1.0
2 Ivanhoe   W15 John McCrea   2 2.0

2/9 - NHC Keelboat Fleet

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 19:21:00
Rank Boat Class SailNo HelmName NHC1 Place Points
1 Sula Sigma 33 4324 Taylor & Sherwood 0.905 1 1.0
2 Starshine Challenger Sigma 33 4295 B Allen 0.912 2 2.0
3 Cariad Sigma 33 4313 G Bell 0.911 3 3.0

2/9 - Toppers Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:06:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points
1   Topper 44947 Jess Winton 1290 1 1.0
2   Topper 21079 Katie Shivers 1290 2 2.0
3   Topper 41917 Lauren McDowell 1290 3 3.0
4   Topper 6927 Oliver Haig 1290 4 4.0
5   Topper 45638 Jack Swan 1290 5 5.0
6   Topper 47163 Hannah Dadley Young 1290 6 6.0

2/9 - toppers Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:06:00
Rank Boat Class SailNo HelmName Rating Place Points
1   Topper 44947 Jess Winton 1290 1 1.0
2   Topper 21079 Katie Shivers 1290 2 2.0
3   Topper 41917 Lauren McDowell 1290 3 3.0
4   Topper 6927 Oliver Haig 1290 4 4.0
5   Topper 45638 Jack Swan 1290 5 5.0
6   Topper 47163 Hannah Dadley Young 1290 6 6.0

www.ballyholme.com
admin@ballyholme.com

www.ballyholme.com
admin@ballyholme.com

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com